1995 Doğumluyum Askere Ne Zaman Gideceğim? , 1995 Doğumlular Ne Zaman Askere Gitcek

1995 doğumlu ve 2015 yılında askere gideceklerle ilgili birkaç hususu belirtelim.
– 1995 doğumluların askerlikle ilgili yükümlülükleri 01.01.2014 tarihi itibarı ile başlayacaktır.
– 1995 doğumlular 2014 yılında muayenelerini olacak ve 2015 yılında askere gideceklerdir.

İLK YOKLAMA
– Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1995 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında, nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

– Askı süresi içinde, ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz, isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.
SON YOKLAMA
Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.
Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.
Son Yoklama Gününden Önce;
* Verem savaş dispanserine giderek, verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.
Son Yoklamaya Gelirken;
Nüfus hüviyet cüzdanınızı,
2 adet fotoğrafınızı,
Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini,
Verem savaş taraması sonuç belgesi
Meslek veya sanatınıza ait belgeleri,
Sporcu lisansınızı,
Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini
mutlaka yanınızda bulundurunuz.

24 Replies to “1995 Doğumluyum Askere Ne Zaman Gideceğim? , 1995 Doğumlular Ne Zaman Askere Gitcek”

  1. 95 ın 1. ayında dogdum mayısta gıtmemız gerekıyomus subattta gıtmek ıcın ne yap mam gerekkıyo daha erkene alamazmıyız

  2. kardeşim acele etme bence ayın geldiği zaman gidersin bende 95 doğumluyum fakat Mayısta Askersin dediler Muane olurken Askerlik aceleye gelmez Erken gitmek için belli bir mazeretin olması lazım mazerettini Dilekçe yazarak Askerlik şubesine veriyorsun eyer Mazeretin Onaylanırsa daha çabuk askere gidebilirsin ama sana tafsiyem acele etme Sonra pişman olursun neden erken geldim diye :)

  3. Şubata gidicek olanlar 1. Tertipler biz 2. tertip olarak gelicez Daha doğrusu 1. tertiplerin gitmesi Biz 2. tertipler için Çok iyi olucak Neden biliyormusunuz Çünkü 1. tertipler gittiyinde asker Yani üst devre rahata ericekler :D :D ve 1. tertiplere iş çok olucak ahahahah :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir